x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

פרווה מיוחדת ואופי של ילד - קורניש רקס

תאריך: 29/11/2010 10:12   מחבר: אקיטה

הקורניש רקס - Cornish Rex נמנה על סוגי החתולים בעלי פרווה מיוחדת.

חתולים מגזע זה התפתחו כתוצאה מזיווג של גור מתולתל פרווה, אשר נולד בשנת 1950 באנגליה לאם מסוג חתולים קצרי שיער יחד עם אמו. מזיווג זה נולדו שני חתולים נוספים מתולתלי פרווה, כאשר לאחר מכן זווג הקורניש רקס עם בריטי קצר שיער ועם חתול בורמזי.

בהמשך, כאשר הגיע חתול זה לארה"ב השתמשו גם בחתולים מסוג סיאמי ומסוג אוריינטלי קצר השיער כדי להעשיר את מאגר הגנים של הגזע.

חתול בעל מזג של ילד

מזגו של הקורניש רקס עדין וילדותי והוא נהנה מפעילות אקרובטית. גזע חתולים זה מסתגל בקלות למצבים חדשים ונוהג לחקור כל מקום אליו הוא מגיע.

הקורניש רקס סקרן מאוד, מחפש תדיר אחר חברתם של אנשים ומפגין ידידותיות כלפי חיות אחרות ובשל תכונותיו אלה הוא מתאים מאוד לילדים קטנים.

קורניש רקס - פרווה נעימה וזריזות מירבית

קל לזהות את הקורניש רקס -  Cornish Rex, משום שהפרווה שלו צומחת רק לשכבתה הפנימית ביותר, כלומר לפרווה דלילה באורך סנטימטר אחד. הפרווה עצמה עשויה להיות מעט מתולתלת, דבר אשר נובע כתוצאה ממוטציה גנטית. 

פרוות הקורניש רקס ידועה כעדינה במיוחד, נחשבת לנעימה ביותר מבין כל גזעי החתולים ומופיעה במגוון צבעים ודוגמאות. חסרונה של הפרווה נעוץ בכך שאינה מבודדת מקור, ולכן בימים קרים מומלץ להשאיר את הקורניש רקס בתוך הבית, כדי להגן עליו מפני מזג האוויר.

הפרווה מפיצה ריח גבינתי אשר מקורו בבלוטות הריח שבכפות הרגליים של החתול.

יש הטועים לחשוב כי הפרווה התחתית של הקורניש רקס מונעת התפתחות אלרגיות לפרוות חתולים אולם אין זה נכון, משום שאלרגיות לחתולים לא נובעות מאורך הפרווה אלא בעיקר מרגישות לרוק של החתולים ולקשקשים שלהם.

לקורניש רקס מבנה דקיק ומוארך והוא נחשב לחתול המהיר ביותר. חתול זה הינו בעל ראש קטן יחסית, בצורת ביצה, אוזניים גדולות ומשולשות והוא מסווג כחתול בגודל קטן עד בינוני. 

טיפוח וטיפול

פרוותו של הקורניש רקס קלה לטיפול ומספיק לעבור עליה מדי פעם עם מברשת, כאשר חשוב להימנע מלסרק בחוזקה יתרה כיוון שהדבר עלול לגרום ליצירת קרחות בפרווה.

כמו כל חתול, גם אצל הקורניש רקס יש להקפיד על נקיון אוזניים ושיניים ובחירה איכותית של אוכל לבעלי חיים.

בישראל קיימים בתי גידול אשר מוכרים סוג זה של חתולים ומחירם בארץ עשוי להגיע אף לכמה אלפי שקלים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אדיב, מסולסל וקטיפתי - גרמן רקס - אקטיבי וסבלני, שווה נפש, ידידותי כלפי חתולים אחרים ומלא חיבה לבעליו.
ילד ניינטיז שנוי במחלוקת - דקוטה רקס - הדקוטה רקס (Dakota Rex) הוא גזע ניסיוני שפיתוחו נמצא עדיין בחיתוליו.
כדורי שיער אצל החתול שלך - Hairballs ודרך הטיפול - כדורי שיער (Hairballs) אצל חתולים הינם תופעה המסכנת את בריאותם, אך ניתנת למניעה ולהקלה באמצעות מספר פעולות פשוטות.
הרקסודיה הבוהמית - בוהמיאן רקס - מקורו של הבוהמיאן רקס הוא בצ'כיה בשנת 1994. מסיבה זו יש הקוראים לו "החתול הצ'כי המתולתל".
החתול מרבה האצבעות - אמריקאי פולידקטייל - חתול עם מוטציה גנטית הגורמת לו ליותר אצבעות מהרגיל באחת או שתיים מרגליו. בואו ללטף!

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור