x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

איך מזהים שהחתול חולה? מחלות נפוצות אצל חתולים

תאריך: 23/01/2011 14:24   מחבר: אקיטה

לחתולים יש דימוי של חיות מחמד עצמאיות ויהירות במקצת, שאינן ניתנות לאילוף ומעדיפות את החופש שלהן על פני חנופה תמידית לבעליהן כמו כלבים, למשל.

ייתכן כי לדימוי זה יש אחיזה במציאות אולם מי שלקח על עצמו להיות בעליו החוקי של חתול, מחויב לדאוג לו על כל צרכיו כמו גם לבריאותו.

חתולים, כמו חיות אחרות וכמו בני אדם, חשופים למחלות, אלרגיות וזיהומים שונים.

על מנת להעניק לחתול את הטיפול המתאים והיעיל ביותר יש לזהות את התופעה עוד בחיתוליה. לשם כך יש להכיר את סוגי המחלות העלולות לתקוף את חיית המחמד שלכם.

כמו כן, מומלץ תמיד לקחת את החתול לבדיקה תקופתית אצל וטרינר.

הקאות עקב הצטברות כדורי שיער

אחת הסיבות הנפוצות להקאות על ידי חתולים היא כדורי שיער המצטברים בפרוותם. קיראו בהרחבה על כדורי שיער!

את כדורי השיער ניתן לזהות על פי צבעם האפור וצורתם הכדורית המופיעה בקיא עצמו. על מנת למנוע תופעת הקאה עקב כדורי שיער יש לשמור על פרוות החתול נקייה ומוברשת.

הקאות המופיעות במחזוריות יכולות להיות רמז לדלקת בכליות או לפעילות מוגברת של בלוטת התריס.

תופעה זו נפוצה אצל חתולים מבוגרים ויש לקחת את החתול לווטרינר לטובת טיפול תרופתי. קיראו על בעיות עור ופרווה.
 

דלקת דרכי השתן - FUS

במידה והחתול שלכם מתאמץ לתת שתן, נותן מעט שתן או שיש לו דם בשתן, סביר להניח כי הוא סובל מדלקת בדרכי השתן.

תסמונת זו שכיחה יותר אצל חתולים זכרים ובמקרה של זיהוי, יש לקחת את החתול לווטרינר באופן מיידי, שכן הוא נמצא בסכנת חיים ממשית.

סוכרת חתולים

סוכרת חתולים נפוצה אצל חתולים מבוגרים שאינם מסוגלים לווסת את רמות הסוכר בדמם. הסימפטומים לסוכרת חתולים מתבטאים בהטלת שתן רב, צמא מוגזם, אובדן משקל או השמנת יתר.

במקרה של סוכרת חתולים חשוב לשמור על החתול בסביבה הביתית ולוודא כי הוא אוכל אך ורק אוכל חתולים שהומלץ לו על ידי הווטרינר.

איידס חתולים - FIV

נגיף ה – FIV ממוטט את המערכת החיסונית של החתול, בדומה לנגיף ה- HIV המקביל אצל בני אדם.

יחד עם זאת בני אדם אינם יכולים להידבק באיידס מחתולים הנגועים בנגיף הקטלני.

מחלה זו עוברת דרך פצעים פתוחים ונשיכות, לפיכך הוראות הטיפול היחידות במקרה זה הינן הסתגרות החתול בבית ובידודו מהעולם החיצון.


דלקת דרכי הנשימה


דלקת דרכי הנשימה אצל חתלים דומה להתקררות או שפעת אצל בני אדם ומאופיינת בעיטושים רבים, עיניים אדומות ואף נוזל. במקרים אלה יתאים הווטרינר לחתולכם טיפול הכולל שתייה ואכילה מרובה, העלאת רמת הלחות בסביבת המחייה וטיפול אנטיביוטי.

קלמידיה

הקלמידיה היא בקטרייה התוקפת את רקמות העיניים של החתול ולאט לאט מתפשטת אל שתי העיניים. במקרה זה יש להרבות בשתייה ולקחת את לווטרינר אשר ימליץ על טיפול אנטיביוטי.

שלשולים


שלשולים בקרב חתולים נובעים בדרך כלל מתפריט לא מאוזן או לא מתאים. התאמת תפריט מאוזן ובריא לחתולכם המכיל את כל הויטמינים והמינרלים הדרושים לו, ימנע שלשולים, הקאות ומחלות נוספות.

כעת רק ניתן לשכנע אותו להתכרבל איתכם לעתים יותר קרובות!

החתול חולה? אל תחכו עד הבדיקה התקופתית על מנת להתייעץ על הוטרינר - הכנסו אל פורום בעלי חיים ותוכלו להתייעץ עם ד"ר סיני, וטרינר הבית שלנו!

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
איך מזהים שהכלב חולה? מחלות נפוצות אצל כלבים - על מחלת הפרוו, שעת המכלאות וכלבלבת שמעתם? קראו על מחלות נפוצות אצל כלבים.
איך פותרים בעיות עור ופרווה של חתולים וכלבים? - איך גורמים לפרווה של החתול או הכלב להבריק? תזונה יכולה להיות הפתרון לבעיה. קראו עוד על בעיות עור ופרווה בכתבה.
סוגי מזון יבש לחתולים - אקיטה מייבאת מזון יבש איכותי במיוחד לחתולים, המסייע במניעת דלקות ומכיל כמות רבה של ויטמינים.
אימוץ חתולים - כי לאמץ חתול זה לבחור חבר לחיים - בואו לקרוא על אימוץ חיית המחמד הנפוצה ביותר בעולם, החתול.

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
1. החתולה שלי ישנה המון
החתולה שלי , בת שנתיים, ישנה המון. היא גם מדדה על הרגל השמאלית. מבדיקה שעשיתי יש לה שם פיצעון קטן אבל היא אינה מניחה לי לטפל בו. היא אוכלת מדי פעם אבל - התיאבון קצת ירד. אין לה חום. מה האבחנה שלכם ? בתודה שוש
סגור
הוסף תגובה

שוש 23/04/2011 17:47
סגורסגור