x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

פרויקט החתולים הגדול! מדריך גזעי חתולים

תאריך: 02/11/2010 17:32   מחבר: אקיטה

חתולים קיימים בסביבתנו עוד משחר ההיסטוריה ומשתייכים למשפחת החתוליים, המתאפיינת בכישורי צייד והרגלים אבולוציוניים של חיה טורפת, בדומה לחתולים גדולים יותר מאותה משפחה בהם הנמר, האריה ושלל רב של חיות שהטבע הוא ביתם.

החתול הביתי הוא זן חדש יחסית במשפחה זו וממצאים שנאספו בקפריסין ומצרים מראים כי החתול בוית באזורים אלו כבר לפני כ-9,500 שנים.

החתול זכה לכבוד והאדרה בתקופת מצרים הקדומה ולא רק שם. בעולם הקדום כולו החלו להתגלות גזעי חתולים שונים בחלקים מרוחקים של כדור הארץ ועמם החלה בהדרגה גם הכלאה של גזעי חתולים, דבר שהוביל להתפתחות של סוגים רבים של מאפיינים בקרב חיה זו.

למעשה, מחקר מקיף שנערך בשנת 2007 מעלה כי חתולים בויתו במקביל בחמש משפחות שונות - באירופה, סין, מרכז אסיה, דרום אפריקה ו... במדבר הישראלי!*

הכלאת גזעי חתולים - וריאציות חדשות ויפהפיות

הכלאת חתולים צברה פופולריות לקראת סוף המאה ה-19, כאשר הכירו ביכולת של בני האדם לשלוט בגנטיקה של בעלי החיים, אך יחד עם זאת קיימים מספר גזעים שנותרו דומים מאוד מבחינה גנטית לממצאים ההיסטוריים של חתולים בעום הקדום.

באופן זה, החתול הרוסי הכחול, אשר היה נפוץ במקור בערבות רוסיה, נחשב כיום אחד הגזעים הבודדים שהשתמרו ממש כמות שהם לאורך השנים, בעוד שגזע ההימלאיה הוא פרי של ניסיונות הכלאה בני עשרות שנים בין החתול הפרסי לחתול הסיאמי ואכן כיום קיימים יותר ממאה גזעים שונים ומובחנים של חתולים בעולם.

מטרת ניסיונות ההכלאה בין גזעי החתולים היא השבחת מאפייניהם הפיזיולוגיים של החתולים, לעיתים למטרת שימור הגזע ומניעת היכחדותו, והם כוללים בין היתר שליטה בצבע העיניים, צבע הפרווה, אורך הפרווה, השרירים ואפילו מזגו של החתול.

עניין של סממן - לומדים להכיר את החתול הגזעי שלכם!

עקב השונות הרבה בין סוגי החתולים, התעוררה בשנים האחרונות ההבנה כי חתולים שונים זקוקים לצרכים שונים. ראשית, בשונה מחתולי רחוב מעורבים, חתולים גזעיים נוטים למחלות רבות ובהם גם מחלות תורשתיות כמו מחלת כליות, דלקות שיניים ומחלות אחרות.

שנית, גזעים שונים נוטים לבעיות רפואיות שונות, כך למשל חתולים פרסיים פחוסי אף עלולים לסבול מבעיות נשימה, גזע הספינקס הקנדי עשוי ללקות במחלת לב אליה הוא נוטה באופן תורשתי וגזעי חתולים מסויימים אף רגישים לסוגים שונים של אוכל לבעלי חיים. לקריאה על מחלות חתולים נפוצות ליחצו כאן.

בשל נטיות מולדות אלו ואחרות יש לעקוב אחר מאפייניהם הבריאותיים של גזעים שונים ולהכיר אותם לאשורם. היכרות עם הסממנים הייחודים של חתולכם עשויה להוביל למניעה של מחלות ובעיות התנהגות וכן ליצור הבנה טובה יותר עם מורשתה העשירה של חיית הבית האהובה עליכם.

מתוך הכרה בחיוניות של מדריך מידע מקצועי על חתולים גזעיים, החלטנו באקיטה להעלות פרויקט מקיף של כל גזעי החתולים הקיימים כיום בארץ ובעולם!

החלוקה לגזעים מורכבת מחמש קטגוריות והן:

                                       

           

קריאה מהנה!

ליחצו ותבחרו: אוכל לחתולים

(*לעיון נוסף במחקר: C.A. Driscoll, M. Menotti-Raymond, A.L. Roca, W.E. Johnson and S.J. O'Brien (2007) The Near Eastern Origin of Cat Domestication. Science. 29 June 2007.)

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
כדורי שיער אצל החתול שלך - Hairballs ודרך הטיפול - כדורי שיער (Hairballs) אצל חתולים הינם תופעה המסכנת את בריאותם, אך ניתנת למניעה ולהקלה באמצעות מספר פעולות פשוטות.
בעיות התנהגות אצל כלבים וחתולים - יעוץ ודרכי התמודדות - הכלב עושה צרכיו בבית? החתול שורט את הרהיטים? בואו ללמוד מה עושים.

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
1. http://www.tanec.cz/profiles/blogs/trading-strategy-to-make-numerous-fifa-coins
What is that guy? [url=http://www.tanec.cz/profiles/blogs/trading-strategy-to-make-numerous-fifa-coins]FIFA coins[/url]
סגור
הוסף תגובה

FIFA coins 12/12/2014 21:46
2. http://adult-blogger.com/fifacoins/2014/11/28/how-to-defend-from-fifa-15/
it's a very good weblog and i enjoy it greatly!
סגור
הוסף תגובה

www.FIFA15-COIN 04/12/2014 13:04
3. http://n4g.com/user/home/f15utcoins
I've been through this!
סגור
הוסף תגובה

fifacoinsfut.org 27/11/2014 20:34
4. http://www.heroesripple.org/profiles/blogs/fifa-15-coins-works-fine
Your company is very impressive .
סגור
הוסף תגובה

buy FIFA 15 coins 27/11/2014 14:57
5. http://ffxiv4gil.compromy.com/easy-way-to-buy-cheap-ffxiv-gil-with-enjoy-the-best-service/
Not that I know of.
סגור
הוסף תגובה

FFXIV Gil 22/11/2014 05:18
6. http://www.fifacoinszone.co.uk
When taking part in FIFA 17 Ultimate Team it can end up very frustrating when you only have Six.5k, spend it on the pack and have nothing. People desperately would like Aguero, RVP or Rooney nevertheless, you just do not know how to get coins on FIFA 14 Quintessential Team.
סגור
הוסף תגובה

fifa 15 ultimate team coins 06/11/2014 15:01
7. http://facebookhitlist.com/profiles/blogs/how-to-buy-fifa-15-coins-ps4-with-paypal-on-fifa15-coins-com
Call it even.
סגור
הוסף תגובה

fifa 15 coins 18/10/2014 21:49
סגורסגור