x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

כלבי רוח - לב גדול ושאר רוח

תאריך: 30/03/2011 16:35   מחבר: אקיטה

על אף הרושם הראשוני, אין לתת למראה השברירי של כלבי רוח להטעות - הם בנויים לצוד ולרדוף אחר טרפם, לשמור על קשר עין, ולהתגבר עליו בכוחם הגדול ומהירותם.   

לב גדול ורוח טובה

טרפם של כלבי הרוח (Sighthound dogs) הוא רחב ולעתים אף כולל יעלים וצבאים. מסיבה זו הם גמישים וארוכי רגליים; יש להם לב גדול במיוחד, ריאות יעילות וסבילות יוצאת דופן.

המראה המסורתי של כלבי רוח הוא ראש צר ומוארך.

למעשה, לכלבים פראיים וזאבים יש ראש מוארך וחוטם ארוך, אך אצל כלבים רבים התקצר החוטם בגלל תהליך הברירה המלאכותית שיצר האדם במשך דורות ההרבעה.

עדיין לא ברור כיצד שינויים אלה השפיעו על תכונות הגזע, אך יש הטוענים כי ההשפעות הן עצומות.

משפחת כלבי הרוח: יכולת מרדף כדחף קדמוני

חלק מכלבי הרוח, כגון הסלוקי, קיימים לפחות 5,000 שנים, ושימשו את בני האדם לאורך תקופה זו.

במהלכה הרביעו אותם כדי שישכללו תנועה, יכולת מרדף, והרג של טרפם,  בעיקר באמצעות מהירות. למעשה, כלבי רוח נהנים עד היום מרדיפה אחר בעלי חיים אחרים שעוברים מולם בריצה, נצר לאותו דחף קדמוני.

כלבי רוח לא רק מיוחדים למראה, אלא גם נעימים ככלבי מחמד ולוויה.

הם נהנים במיוחד מפעילות פיזית, שחיונית לבריאותם. אישיותם רגועה לעתים, אך יכולה להיות גם נמרצת במיוחד, ולעתים אף עוינת כלפי זרים. כך או כך, כלבי רוח הם בן לוויה ייחודי למראה ונעים לשהייה במחיצתם.

בואו להכיר את כל סוגי כלבי הרוח באתר אקיטה - אוכל לבעלי חיים.

יש לכם שאלות על גידול כלבים? פנו לפורום שלנו!

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פרויקט הכלבים הגדול! מדריך גזעי כלבים - מדריך מקיף לגזעי כלבים, כולל מידע מלא על כל סוגי הכלבים הקיימים. גלו את הכלב שלכם - היסטוריה, מאפייני הגזע וטיפול. לחצו לקריאה!
כלבי טרייר - שומרים על הבית - בואו להכיר את משפחת הטריירים (Terriers)!
כלבי רועים וצאן - רועים נכון - מגיבים במדויק ובמהירות על כל שריקת משרוקית, ולכן הם העוזרים המסורים ביותר של רועי הצאן באזורים רבים בעולם.
כלבי לוויה וזעירים - זה צ'יוואווה בתיק שלך או שאתה פשוט שמח לראות אותי? - אתם בטח מכירים את הצ'יוואווה ודומיו, שדורשים טיפוח מתמיד ומזכירים תכשיט יקר. בואו לקרוא על משפחה מיוחדת זו!
כלבי ציד - פוינטרים - אינסטינקט של הצבעה וסימון - פוניטרים הם כלבים שאומנו על מנת לעקוב אחר בעלי חיים למטרות מזון או ספורט. יפהפיים, רזים ומהירים.
כלבי האונדס - אלביס לא ידע מה הוא מפסיד! - קבוצת הכלבים הזו מסתתרים כמה מגזעי הכלבים העתיקים ביותר. בואו לראות אם אלביס צדק!
כלבים מסוג דאקל - מבריחי הגיריות מעוררי החיבה - משפחת כלבים קצר רגליים וארוך גוף. מראם של הדאקלים מזמין שמות חיבה, ורבים קוראים להם "כלב נקניקיה". בואו ללטף!
כלבי רטריבר וספניאל - מחזירים את הניצוץ - כלבי רטריבר וספניאל נכנסים הינם סוג של כלב ציד שמחזיר את הניצוד לצייד.
כלבי פינצ'ר, שנאוצר ודמויי דוגה - תצבטו את עצמכם! - מרות השוני בין גזעים אלה, הם נחשבים לחברי אותה קבוצה בהתאחדות הכלבים האירופית (FCI). בואו ללטף!
כלבי שפיץ וטיפוסים פרימיטיביים - בעקבות פנג הלבן - סוגי כלבים הנחשבים קרובים במראם ובתכונותיהם לאבות אביהם הזאבים, כלומר לסוגים פרימיטיביים יותר, שלא הורבעו על ידי בני האדם.
אימוץ כלבים - כי חברים טובים זה לנצח - נקודות חשובות לקראת אימוץ כלבים - יחד נבחן האם כלב מתאים גם לכם, וכיצד תמצאו את החבר הכי טוב החדש שלכם...

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור