x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

חול לחתולים - המדריך השלם!

תאריך: 29/08/2010 14:34   מחבר: אקיטה

חתולים הם חיית בית מצוינת. הם שקטים, סתגלניים, נקיים ומסוגלים לחיות לאורך זמן בסביבה המוכרת להם.

חתולי הבית עברו מאות שנות אבולוציה עם בני האדם אשר העניקו להם את התכונות הללו, המשתלבות בנוחות עם אורח החיים המערבי. אותן תכונות הן אלו אשר הובילו לכך שכיום החתול הוא חיית הבית הנפוצה ביותר בעולם.

חתולים מסוגלים להישאר בסביבתם לאורך שנים ובניגוד לכלבים אינם זקוקים לטיולים מחוץ לבית לצרכים חברתיים ולמטרות הטלת צרכים.

באופן מסורתי, נוהגים חתולים בטבע להטיל צרכיהם בסביבה חולית רכה, אך מכיוון שהחיים המודרניים מעמידים סכנות רבות בפני החתול המשוטט לבדו, החל במאה הקודמת שימוש מסחרי בארגז המכיל חול קנוי וממוקם בתוך הבית.

חומר טוב? גלו ממה עשוי החול של החתול שלכם

סוגי חול מוקדמים לחתולים עשוי שימוש בחול רגיל, כאשר לאחר מכן עברו חברות מסחריות רבות לחול העשוי מחימר, נסורת ומינרלים כמו זאוליט אשר אמורים ליצור התגבשות של צרכי החתול, לעיתים בתוספת חומרים ריחניים המיועדים למניעת ריח רע מארגז החול.

כיום, המגמה המרכזית של חומרי החול היא תנועה לכיוון איכות הסביבה ובריאות החתול, על כן נעשה שימוש בחומרים חדשניים המכילים חומרים טבעיים המתכלים בעצמם וכן חומרי חול קריסטלי, המערבים סודה על מנת ליצור ספיגה מוצלחת של הצרכים.

ספיגה זו היא משמעותית גם בכל הקשור לבריאות החתול, מכיוון שחול המצמצם את המגע של החתול עם צרכיו עשוי להיות בעל השפעות חיוביות בכל הקשור למחלות נפוצות אצל חתולים, כמו דלקות בדרכי השתן וזיהומים נוספים.

תכונות אלו רלוונטיות במיוחד כאשר מדובר בחתולים בעלי צרכים טיפוליים ייחודיים, על כן כדאי להקפיד על פתרונות המתאימים לסוג החתול כמו פרשס קט סניור, המונע כשל כליות ודלקות בדרכי השתן או קיטן אטרקט, המכיל חול במרקם עדין במיוחד לכפותיהם של גורים.

איך בוחרים חול לחתול? לפי האיכות

היצע החול הקיים כיום בשוק מתחלק, ממש כמו מזון לבעלי חיים, לרמות התלויות באיכותו:

חול רגיל לחתולים - לרוב מדובר בסוג הזול ביותר של חול הקיים בשוק. מרקמו הוא גרגירי ולאחר עשיית צרכים החול אינו מתגבש אלא מותיר שלוליות, דבר המוביל לעיתים קרובות לריח רע מארגז החול וצורך בתחלופה גבוהה של חול.

חול מתגבש -  חול מתגבש עשוי מחומרים אשר בעת המגע עם הצרכים הופכים אותם למקשה גושית אחת. היתרון של חול מסוג זה הוא שניתן בקלות לאסוף את הגושים הנוצרים ולהשליכם לפח, זאת ללא הצורך להחליף את החול כולו בכל עשיית צרכים של החתול.

חול מתגבש מגיע בשלל איכויות, כאשר חול מסוג פרימיום כדוגמת פרשס קט אולטרה יהיה לעיתים קרובות גם ריחני, על מנת למנוע את הריחות הנלווים.

חול קריסטלי - חול קריסטלי הוא פתרון חדשני המסייע להתגבשות מהירה ואפקטיבית. מדובר בחול הסופג נוזלים בצורה אשר יכולה לסלק לחלוטין ריח רע כתוצאה מהפרשות החתול.

יתרון משמעותי של חול מסוג זה הוא שאין צורך לאסוף גושים שנוצרים, משום שהשתן נספח אל תוך כדוריות החול הקיימות, אותן ניתן להחליף בתדירות של חודש.

חול מסוג זה אידיאלי עבור חתולים ארוכי שיער, אשר פרוותם עשויה לבוא במגע עם הצרכים ולספוג את הנוזלים. פתרון איכותי לבעיה זו מציע פרשס קט לונג הייר, מוצר היפואלרגני העשוי מסיליקה ג'ל ומתכלה בעצמו.

איך גורמים לחתול להשתמש בארגז החול?

השימוש בארגז החול תלוי במספר גורמים, כאשר חלק גדול מהחתולים הם בררנים ובעלי העדפות לחול רך, נעים וריחני לעשיית צרכיהם.

על מנת להרגיל את החתול אל ארגז החול יש למקם את הארגז במקום שקט ולדאוג שלחתול יהיה מספיק חול על מנת לכסות את הצרכים שעשה.

פתרון נוסף הוא רכישת מוצרי אימון ייעודיים לעשיית צרכים, כמו פרשס קט אטרקטנט, תוסף המעשיר את החול הקיים ומכיל פורמולה טבעית המושכת את החתול לארגז ומרגילה אותו לשימוש בו.

אקיטה מציעה מגוון פתרונות איכותיים לחתול הבית. גלו את סדרת מוצרי פרשס קט ואת סוגי המזון המתקדמים והאיכותיים שאנו מייבאים מאירופה וארה"ב במיוחד עבור חתוליכם!

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אקיטה ♥ פייסבוק! - כאן תוכלו להתעדכן בכל מה שקורה בפייסבוק שלנו: תחרויות, מבצעים והטבות לאוהדי העמוד! גלישה נעימה וטעימה!

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור