x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

אפצ'י? הכל על אלרגיה לחתולים

תאריך: 19/01/2011 14:42   מחבר: אקיטה

אלרגיה לחתולים היא האלרגיה הנפוצה בעולם כיום. מחקרים מראים כי 10-15 אחוזים מהאוכלוסייה סובלים ממנה בדרגות קושי משתנות.

היותו של בעל החיים הנוח ומלא הקסם חיית המחמד הפופולארית בעולם הופכת את האלרגיה לבעייתם של רבים מסביב לעולם.

המדע מנסה זה שנים לייצר פיתרון לבעיה אך בדומה לרובו המכריע של מחקר האלרגיות ברפואה הקונבנציונאלית, הוא מצליח לעשות זאת בהצלחה חלקית בלבד.

מקורה של האלרגיה לחתולים

מחקרים מאששים כי חתולים עלולים לגרום לאלרגיה במספר דרכים. ראשית, ע"י פיזור פרוותם בכל מקום בו הם נמצאים. רוצים לדעת עוד על חתולים? מידע מקצועי!

טעות נפוצה גורסת כי בני האדם האלרגיים רגישים במיוחד לשיער החתול אך מחקרים קובעים כי הרגישות היא למעשה לבלוטת שומן מסוג SEBUM המצויה בשיערו של כל יונק.

הרגישות לשיער יונקים מקבלת משנה תוקף במקרה של חתול הנמצא בקרבת מקום שכן שערותיו קטנות וקלות ולכן נשארות זמן רב באוויר וניתנות לנשימה ע"י אף אנושי.

סברה אחרת גורסת כי האלרגיה הינה לקשקשיה של החיה הפופולארית, אותם תאי עור מתים הנושרים כאשר השיער מתחלף וגורמים לתגובות אלרגניות אצל הרגישים להם.

כמו כן, עלולה גם תרכובת של ריר ושתם המצטברת על פרוותו של החתול להתאייד לאוויר כאשר הפרווה מתייבשת ולגרום לאלרגיות בבני אדם.

כיצד מתבטאת אלרגיה לחתולים

תסמיני אלרגיה לחתולים מתרכזים באזור הפנים ובעור הגוף ועשויים לכלול גירויים בדרכי הנשימה, בעיות קוצר נשימה הדומות לתסמיני אסטמה, אדמומיות וגירוי בעור הפנים ואף בשאר חלקי הגוף, עיניים דומעות ועוד.

קיימת התאמה בין גודלו של החתול לבין רמתם וחוזקם של התסמינים.

דרכי התמודדות עם התופעה

כאמור, לאלרגיה לחתולים טרם נמצאה תרופה שתספק פיתרון כולל וסופי לבעיה. מהאמור לעיל ניתן להסיק כי מקורן העיקרי של תופעות האלרגיה המתועדות הינו באסתטיקה והיגיינה לקויים של החתול.

הקפדה על שטיפה קפדנית דו-חודשית של החתול במים פושרים נטולי סבון עשויה להביא לפתרונם של מקרי אלרגיה רבים.

עם פעולת השטיפה כדאי לשלב טיפול נאות בבעל החיים והקפדה על איכות המזון אותו הוא אוכל, דבר העשוי להיות בעל השלכות מהותיות על כמות השערות והעור המת שהוא משיל. מעבר לחיה עצמה יש להקפיד על ניקוי תכוף של הבית ובייחוד של אזורי המחייה של החתול.

בשוק ישנם מיני תרופות ותכשירים העשויים להפחית בתסמיני האלרגיה גם אם לא למנוע אותה לחלוטין. עם זאת, נטילתם העצמאית אינה מומלצת ולכן רצוי להיוועץ עם רופא מומחה לאלרגיה לצורך התאמת הטיפול האופטימאלי.

שיקולים חשובים כאשר מעוניינים לאמץ חתול וחוששים מאלרגיה

רוצים לאמץ חתול? לפני שהולכים על זה ומתחרטים (חס וחלילה), כדאי לשקול את כל השיקולים. ועוד שאלה: איזה חתול להביא - גור או בוגר?

ככלל, הסובלים מאלרגיה לחתולים יסבלו מאלרגיה ברמות משתנות לכל בעל חיים בעל פרווה שיחיה בסמוך אליהם.

אם ידוע על קיומה של אלרגיה אצל אחד מבני הבית כדאי לפנות לאמץ גזעי חתולים הידועים בנשירה מועטה יחסית. לנוחותכם - המדריך השלם לגזעי חתולים

ידוע גם כי אצל חתולות התופעה האלרגית המיוחסת לריר הנדבק לפרווה מועטה הרבה יותר.

חשוב לוודא את רמתה ושכיחותה של האלרגיה אצל הסובל ממנה; כפי שצוין, מקרי אלרגיה רבים ניתנים למניעה או הפחתה ניכרת רק באמצעות הקפדה על מספר כללים פשוטים יחסית.

אקיטה אוכל לבעלי חיים מאחל לכם גלישה נעימה, ומזמין אתכם לגלוש בפורום בעלי חיים ולשאול את ד"ר סיני הוטרינר, שאלות שמטרידות אתכם!

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
איך מזהים שהחתול חולה? מחלות נפוצות אצל חתולים - חתולים, כמו חיות אחרות וכמו בני אדם, חשופים למחלות, אלרגיות וזיהומים שונים. בואו להכיר את המחלות שעשויות לתקוף אותם.

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור