x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

כלבים עובדים - לאלו צרכים מאלפים כלבים?

תאריך: 17/10/2010 12:07   מחבר: אקיטה

"הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם" הוא לא רק קלישאה. מאז ומעולם בני אדם אילפו כלבים ובייתו את החיה מופלאה הזאת לצרכים רבים.

ניתן לראות שימושים נרחבים ביותר בכלבים לצרכים פרקטיים לצד צרכי חברה, אך מה שבטוח הוא שכל כלב המאולף לצורך מסוים מקבל את הטיפול, היחס והאילוף המתאימים ספציפית לאותו הצורך.

כלבי שמירה

אחד השימושים הנפוצים בכלבים הוא לצרכי שמירה. כלבי שמירה מיועדים להיות כלבים תוקפניים ואכזריים במיוחד בעלי יצר הישרדות גבוה שכל עניינם הוא שמירה על הטריטוריה שלהם או של בעליהם.

אילוף של כלבי שמירה מחויב בתקופנות ואגרסיביות. כלב שמירה המאולף באופן מקצועי יזהה את בעליו וידע לא להפנות אליו את כעסו אלא לשמור עליו מפני חדירה ופלישה לטריטוריה שלו.

כלבי נחיה

ניתן לפגוש בימינו כלבים העוזרים לנכים לבצע את פעולות היומיום ההכרחיות כגון חצית כביש, הליכה ברחוב, ירידה ועליה במדרגות ועוד.

כלבי נחיה המאולפים לצורך זה מקבלים יחס עדין ומסביר, הכולל אילוף כלבים ארוך טווח, המלווה לרוב בנטילת חסות של משפחה מארחת למשך תקופת היותם גורים, אשר דואגת בין היתר שיזכו לבית חם, אוכל לכלבים עובדים ואילוף בסיסי.

כלבי כוחות הביטחון

בצבא, במשטרה ובביקורת הגבולות נעשה שימוש בכלבים לצורך זיהוי של חומרים מסוכנים ושל סמים.

כלבים המאולפים למלא צורך זה מקבלים טיפול מסביר וחוזר המאפשר להם ללמוד ולזהות את הריח המבוקש.

במקרה של מגע עם הריח או עם רעשים (כמו במקרה של כלבי חילוץ), הכלב מגיב בצורה הספציפית לה חונך במהלך תקופת אילופו, ולרוב ינבח על מנת לאותת שדבר מה אינו כשורה.

כלבי עבודה זקוקים לתזונה עשירה במיוחד, השומרת על בריאותם וגמישות עצמותיהם לאורך זמן.

אקיטה מציעה גם מזון לבעלי חיים פעילים. קראו על טופ פלוס ועל פרפקט היי פרוטאין - מוצרי מזון עשירים בחלבון בריא ואיכותי לכלבים בפעילות גבוהה.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
אקיטה ♥ פייסבוק! - כאן תוכלו להתעדכן בכל מה שקורה בפייסבוק שלנו: תחרויות, מבצעים והטבות לאוהדי העמוד! גלישה נעימה וטעימה!
פינת אימוץ - לוח האימוץ של אקיטה - יודעים על כלב שחייבים לאמץ? מצאתם כלב ואתם לא יודעים למי לפנות? בואו לפרסם בפינת האימוץ שלנו.
פרויקט הכלבים הגדול! מדריך גזעי כלבים - מדריך מקיף לגזעי כלבים, כולל מידע מלא על כל סוגי הכלבים הקיימים. גלו את הכלב שלכם - היסטוריה, מאפייני הגזע וטיפול. לחצו לקריאה!
כלבי רוח - לב גדול ושאר רוח - אל תתנו למראה השברירי של כלבי רוח להטעות - הם בנויים לצוד ולרדוף אחר טרפם, לשמור על קשר עין, ולהתגבר עליו בכוחם הגדול ומהירותם.
כלבי רועים וצאן - רועים נכון - מגיבים במדויק ובמהירות על כל שריקת משרוקית, ולכן הם העוזרים המסורים ביותר של רועי הצאן באזורים רבים בעולם.
כלבי לוויה וזעירים - זה צ'יוואווה בתיק שלך או שאתה פשוט שמח לראות אותי? - אתם בטח מכירים את הצ'יוואווה ודומיו, שדורשים טיפוח מתמיד ומזכירים תכשיט יקר. בואו לקרוא על משפחה מיוחדת זו!
כלבי ציד - פוינטרים - אינסטינקט של הצבעה וסימון - פוניטרים הם כלבים שאומנו על מנת לעקוב אחר בעלי חיים למטרות מזון או ספורט. יפהפיים, רזים ומהירים.
כלבי שפיץ וטיפוסים פרימיטיביים - בעקבות פנג הלבן - סוגי כלבים הנחשבים קרובים במראם ובתכונותיהם לאבות אביהם הזאבים, כלומר לסוגים פרימיטיביים יותר, שלא הורבעו על ידי בני האדם.
אימוץ כלבים - כי חברים טובים זה לנצח - נקודות חשובות לקראת אימוץ כלבים - יחד נבחן האם כלב מתאים גם לכם, וכיצד תמצאו את החבר הכי טוב החדש שלכם...

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור