x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
הנחות ומבצעים לחברי מועדון אקיטא
מאמרים אחרונים

אילוף כלבים - כל השאלות החשובות

תאריך: 25/01/2011 20:07   מחבר: אקיטה

אילוף כלב ביתי: מתי להתחיל?

התקופה המומלצת ביותר לאילוף של כלב ביתי היא תקופת החיים הראשונה של הכלב - השנתיים הראשונות.

כמובן שחינוך ואילוף של הכלב הוא צורך מתמיד שעולה לאורך כל חייו, אך התקופה הטובה ביותר ללימוד בסיס ההתנהגות של הכלב היא השנתיים הראשונות. בשנה הראשונה לחייו של הכלב הוא מתפתח, גודל ועובר מינקות לבגרות.

במהלך השנה הזו הוא לומד באופן טבעי את כל כישורי החיים הבסיסיים, ומפתח מיומנויות שונות להן הוא זקוק לצורך הישרדות ומחייה.

במהלך התקופה הזו יכולת הקליטה והלמידה שלו הן הגבוהות ביותר. בנוסף, במהלך שנת החיים הראשונה של הכלב הוא מפתח את האופי הבסיסי שלו, ואת דרכי התגובה למקרים כאלה ואחרים. כמו בבני אדם, כך גם בכלבים, אילוף של כלב מגיל קטן יניב את התוצאות הטובות ביותר.

רוצים לדעת הכל על גידול כלבים? ליחצו כאן!

באילו תחומים כדאי לאלף את הכלב הביתי שלכם?

תחומי האילוף הם פועל יוצא של נטיותיו של הבעלים. אם אתם מעוניינים שכלבכם יהיה כלב שמירה ויגן על הבית, ניתן לאלפו לתגובות המתאימות. הכלב תוקפני? קיראו את הכתבה הבאה!

אם ברצונכם לאלף את הכלב שלכם למטרות שעשוע, האילוף המומלץ הוא לימוד של תרגילים, ופיתוח התניות בסיסיות לקריאות קוליות.

חלק מהגזעים ניתנים לאילוף בתור כלבי הצלה, או כלבי נחייה. תהליך הלימוד של תחומי אילוף אלו ארוך מהרגיל מכיוון שנדרשת שפה ייחודית ותקשורת מוצלחת ומלאה בין הבעלים לבין הכלב.

אילוף פרטי או מקצועי?

במידה ומדובר באילוף למטרות ביתיות כגון שמירה, שעשוע או אילוף לחינוך בסיסי, ההמלצה במקרה זה תהיה שלא ללכת למאלף מקצועי, מכיוון שניתן ללמד את הכלב לבצע פעולות אלו באמצעים בסיסיים בלבד.

במידה והאילוף הרצוי הוא למטרות מקצועיות כגון הצלה, תקיפה, נחייה ועוד, יש צורך ניכר באילוף מקצועי אצל איש מקצוע שמבין בתחום, ומסוגל להציג ניסיון מוכח באילוף כלבים לתחום הנדרש. קיראו בהרחבה על אילוף כלבי עבודה.

השאלה הראשונה למאלף: הכלב עושה צרכים בתוך הבית...

הבעיה הגדולה ביותר בה נתקלים בעלי כלבים בכל העולם הוא עשיית צרכים בתוך הבית. גם לכם זה מציק? יש לכם שאלות נוספות? פנו לפורום בעלי החיים שלנו!

כלבים ביתיים לא מבינים בהתחלה כי עליהם לעשות את הצרכים שלהם בחוץ, ובעלים רבים לא מכירים את השיטות הנכונות להסביר לכלב את הטעות שהם עושים כשהם משאירים מתנות קטנות ברחבי הבית.

חלק מהבעלים נוטים לתת לכלב מכה על האף בעת שהם מגלים כי הכלב עשה את צרכיו בתוך הבית.

הכלב, מבחינתו לא יודע להבין כי המכה באה בעקבות הצרכים שהוא השאיר מקודם.

נהפוך הוא, הכלב מקשר את המכה להרגשה של הבעלים, ומה שהוא לומד מכך הוא שהבעלים לא אוהב אותו, ולכן ימעיט במגע איתו.

השיטה המומלצת לאילוף כלב לעשיית צרכים בחוץ היא נזיפה קולית בטון חותך וקצר מיד כשתופסים את הכלב על חם, לצד שיבוח של הכלב כאשר הוא עושה את הצרכים שלו בחוץ.

לאחר מספר פעמים כאלה הכלב ילמד שאת הצרכים שלו הוא צריך לעשות בחוץ, ללא מכות וללא אלימות.

אנו מזמינים אתכם לשאול שאלות בפורום בעלי חיים, והוטרינר ד"ר סיני יענה בשמחה.
ומה עם חתולים, אתם שואלים? הנה! מידע מקצועי על חתולים

אקיטה אוכל לבעלי חיים מאחלת לכם גלישה נעימה!

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
טופ פלוס - מזון מיוחד לכלבים פעילים וכלבי עבודה - טופ פלוס הוא מזון ייחודי הנותן מענה לצרכיהם של כלבים פעילים במיוחד וכלבי עבודה. קראו על טופ פלוס בעמוד המוצר.
כלבים עובדים - לאלו צרכים מאלפים כלבים? - כלבי בטחון, שמירה ונחייה זקוקים כל אחד לאילוף שונה. מה חשוב באילוף עלבי עבודה? קראו בכתבה.
מה אנחנו מציעים? מותגי המזון שלנו - בואו להכיר את סוגי המזון שלנו - אוכל סופר איכותי לחיית המחמד שלך!
בעיות התנהגות אצל כלבים וחתולים - יעוץ ודרכי התמודדות - הכלב עושה צרכיו בבית? החתול שורט את הרהיטים? בואו ללמוד מה עושים.
כלבי רוח - לב גדול ושאר רוח - אל תתנו למראה השברירי של כלבי רוח להטעות - הם בנויים לצוד ולרדוף אחר טרפם, לשמור על קשר עין, ולהתגבר עליו בכוחם הגדול ומהירותם.

מבצעים, אוכל לבעלי חיים במבצע
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור